Nowa Antologia Pieśni Patriotycznej. Śpiewajmy Polskę!

Nowa Antologia Pieśni Patriotycznej. Śpiewajmy Polskę!

Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska, a serca Polaków od wieków poruszają pieśni patriotyczne.

Wybór stu tytułów zawartych w mającej dzisiaj premierę Antologii Pieśni Patriotycznej Śpiewajmy Polskę! oddaje historię narodu polskiego: walk o wolność, wiary w lepsze jutro, budowania wspólnoty i tradycji. To także uchwycona na przestrzeni wieków charakterystyka Polek i Polaków, z której wyłania się wizja narodu niezłomnego, przepełnionego nadzieją, gotowego do poświęceń, pełnego szacunku i czci dla przodków, trwającego w budowaniu lepszego jutra dla siebie i kolejnych pokoleń.

Antologia Pieśni Patriotycznej Śpiewajmy Polskę! odpowiada na potrzeby współczesnego odbiorcy, pielęgnując jednocześnie historyczną spuściznę narodu Polskiego. To kompleksowy projekt, którego podstawą jest wybór 100 pieśni i piosenek patriotycznych: z rewizją tekstów, rysem historycznym każdej z nich oraz biogramami autorów słów i muzyki. O wyjątkowości tego wydania decydują także nowe, „odświeżone” opracowania akompaniamentów do głównych melodii, przygotowane z dbałością o dobór wygodnych tonacji. Wszystkie pieśni uzupełnione są o chwyty gitarowe.

Dopełnieniem antologii są udostępnione w zakładce MULTIMEDIA nagrania akompaniamentów, dające nieograniczone możliwości korzystania ze zbioru osobom o różnym stopniu zaawansowania muzycznego.

Kilkadziesiąt utworów ze śpiewnika zyskało opracowanie chóralne, pozwalając w pełni i w nowoczesny sposób wykorzystać możliwości aparatu wielogłosowego w obszarze pieśni patriotycznej. Niezależnie od składu, każdy zespół znajdzie coś dla siebie: od chórów mieszanych po jednorodne męskie, żeńskie, a nawet dziecięce. Starannie wyselekcjonowane pieśni zostały wydane w 12 wygodnych w użyciu zeszytach.

Śmiało można powiedzieć, że Antologia Pieśni Patriotycznej Śpiewajmy Polskę! Polskiego Wydawnictwa Muzycznego jest projektem kompleksowym, uwzględniającym potrzeby zróżnicowanej grupy odbiorców. Dla starszych i młodszych, grających i śpiewających, uczniów i nauczycieli, dla świetnie znających te utwory i dla tych, którzy dopiero chcą się ich nauczyć. To śpiewnik dla każdego. Wszyscy Śpiewajmy Polskę!

Antologia Pieśni Patriotycznej Śpiewajmy Polskę! to:

– śpiewnik z opracowaniem 100 tytułów w układzie na głos z akompaniamentem fortepianu i z chwytami gitarowymi

– strona www.spiewajmypolske.pl z nagranymi akompaniamentami fortepianowymi

– 12 zeszytów z chóralnym opracowaniem wybranych tytułów: 6 zeszytów dla chóru mieszanego oraz 6 zeszytów dla chórów jednorodnych

– znakomici opracowujący:

  • Magdalena Kruszewska-Pulcyn
  • Gabriela Kurylewicz
  • Włodzimierz Korcz
  • Kuba Stankiewicz
  • Jacek Sykulski (opracowania chóralne)
  • Sebastian Szymański (opracowania chóralne)

 

W księgarni PWM dostępny jest śpiewnik i zeszyty chóralne. Wspólnie Śpiewajmy Polskę!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Akompaniamenty

Przejdź na stronę MULTIMEDIA z nagraniami wybranych utworów oraz akompaniamenami.

Przejdź do multimediów