Gabriela Kurylewicz

poetka, tłumaczka, wykładowca akademicki, kompozytorka

ur. 23 czerwca 1971, Warszawa

Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim i University of London. Doktorat z filozofii obroniła w Instytucie Filozofii UW w 2003 roku.

W 2001 roku założyła Fundację Forma – Teatr, Instytut Sztuki i Badań Filozoficznych. Od 2011 jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2013–2016 prowadziła autorskie seminarium pod patronatem prorektora oraz konwersatorium przy Zakładzie Estetyki w Instytucie Filozofii. W 2013 była wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W roku 2016 założyła Pracownię Filozofii Muzyki (wspólnie z M. Szyszkowską i J. Michalik) w Instytucie Filozofii UW. Kontynuuje swoje seminarium filozoficzne w Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów. Współpracuje z „Przeglądem Filozoficzno-Literackim” i „Jazz Forum”.

Należy do ZAiKS (Sekcja Autorów Dzieł Literackich), Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (w latach 2011–2014 w Zarządzie Głównym, od 2017 w Zarządzie Oddziału Warszawskiego), STOART oraz SIEPM, ISNS, PTE. Od 2007 prowadzi Piwnicę Artystyczną Kurylewiczów – Pracownię Muzyki, Poezji i Filozofii w Warszawie i Wierzchucinie. Jest pomysłodawczynią i organizatorką festiwalu muzyki i poezji „Dni Muzyki Andrzeja Kurylewicza”, pracuje nad edycją krytyczną Dzieł wszystkich Andrzeja Kurylewicza i Wandy Warskiej.

Zajmuje się również kompozycją, którą traktuje jako przedłużenie poezji, jest autorką utworów na fortepian, altówkę, skrzypce i wiolonczelę.

Tytuły w projekcie

Akompaniamenty

Przejdź na stronę MULTIMEDIA z nagraniami wybranych utworów oraz akompaniamenami.

Przejdź do multimediów